• 1401/08/23 - 11:55
  • 124
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
23 آبان مصادف با روز جهانی دیابت

دیابت: با آموزش از آینده خود محافظت کنیم

افراد دچار دیابت بایستی کنترل خوبی بر بیماری خود داشته باشند تا به کاهش و جلوگیری از عوارض طولانی مدت کمک کنند. محیط زندگی سالم همراه با وعده‌های غذایی سالم و متعادل و فعالیت بدنی منظم بسیار اهمیت دارد.

دیابت

23 آبان ماه مصادف با 14 نوامبر به عنوان روز جهانی دیابت و 21 لغایت 27 آبان ماه سال جاری به عنوان هفته ملی دیابت نامگذاری شده است. روز جهانی دیابت یا WDD توسط فدراسیون بین المللی دیابت (IDF) و سازمان جهانی (WHO) درسال 1991 ایجاد شد. این روز بطور رسمی در سال 2006 به عنوان روز سازمان ملل شناخته شده است.

هدف روز جهانی دیابت

با توجه به افزایش روز افزون مبتلایان به این بیماری، این روز با هدف افزایش آگاهی در رابطه با این بیماری، علل و عوارض آن نام گذاری شده است. طبق تحقیقات  صورت گرفته دیابت یکی از برجسته ترین بیماری قرن 21 است که هیچ درمانی ندارد اما با تغییرعادات منظم قابل کنترل و پیشگیری است. عوارض مزمن بیماری دیابت، مسئول بیشترین ناتوانی‌ها و مرگ ومیر‌های ناشی از دیابت هستند؛ بسیار مهم است که افراد دچار دیابت، کنترل خوبی بر بیماری خود داشته باشند تا به کاهش و جلوگیری از عوارض طولانی مدت کمک کنند. محیط زندگی سالم همراه با وعده‌های غذایی سالم و متعادل و فعالیت بدنی منظم بسیار اهمیت دارد. این یبماری، یکی از بیماری هایی است که در چند دهه اخیر شیوع بیشتری بین سنین مختلف افراد جامعه داشته و همین موضوع بر لزوم توجه به آن می افزاید.

شعار روز جهانی دیابت

شعار اختصاصی  سال 2022 دیابت، "با آموزش دیابت از آینده خود محافظت کنیم" Education to Protect Tomorrow " اعلام شده است. که این شعار بر اهمیت آموزش برای پیشگیری و کنترل بیماری تاکید دارد.

برای دانلود مسابقه دیابت اینجا کلیک کنید

 

 

************************************************************

 

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 55140

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید