• 1400/11/24 - 14:39
  • 452
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
راهنمای آموزشی امیکرون و ماسک تنفسی

راهنمای آموزشی امیکرون و ماسک تنفسی

روش‌های صحیح ماسک زدن بیشتر بدانیم.

چرا باید ماسک بزنیم؟

از زمان شروع پاندمی کرونا زندگی انسان‌ها با ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بخاطر کم کردن خطر و کاهش احتمال ابتلا گره خورده است و اهمیت ماسک زدن همگانی در تمام کشورها شناخته شده است. اما خوب است در مورد ماسک و روش‌های صحیح ماسک زدن بیشتر بدانیم. یکی از روش‌‌های اصلی انتقال بیماری کرونا، قطرات و ذرات ریز تنفسی است که هنگام نفس کشیدن (حتی در حال سکوت)، صحبت کردن، آواز خواندن (بویژه با صدای بلند و دسته جمعی)و سرفه یا عطسه  خارج می شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد درصد قابل توجهی از مبتلایان به بیماری کرونا هیچ‌گونه علامت تنفسی ندارند؛ از طرفی در اوایل ابتلا به بیماری نیز افراد مبتلا معمولاً بدون علامت هستند،  اما حتی در این شرایط نیز انتقال بیماری از طریق قطرات و ذرات ریز تنفسی  وجود دارد و می تواند دیگران را بیمار کنند. پس برخی افراد می‌توانند ناقل باشند در حالیکه خود از آن خبر ندارند!

برای دریافت ادامه مطالب اینجا کلیک کنید.

امیکرون

 

ویروس امیکرون نوع جدید و جهش یافته‌ای از ویروس کروناست که اولین بار در اواسط نوامبر سال 2021 در آفریقای جنوبی کشف و گزارش شد. اعتقاد بر این است که در این گونه جدید از ویروس؛ جهش‌های زیادی رخ داده است.

نیمی از این جهش‌ها در ناحیه‌ای است که ویروس کرونا به کمک آن به سلول بدن انسان متصل شده، وارد آن می‌شود و باعث عفونت می‌شود. جهش‌ها در این ناحیه ویروس می‌تواند باعث شود تا دستگاه ایمنی (یعنی آنتی‌بادی‌های ساخته شده بعد از واکسیناسیون یا عفونت قبلی) ویروس را کمتر از قبل تشخیص دهد و خطر عفونت مجدد با اومیکرون افزایش یابد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

 

  • گروه خبری : گروه های مطالب,اخبار
  • کد خبر : 49847

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید