• 1399/12/05 - 07:05
  • 525
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
کتاب تجربیات عملی در مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی شغلی

کتاب تجربیات عملی در مهندسی بهداشت حرفه ای

کتاب تجربیات عملی در مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی شغلی نویسنده دکتر رستم گل محمدی

معرفی کتاب

پژوهش و فناوری ضامن پیشرفت و توسعه در هر جامعه به شمار میرود. هدف نهایی از تولید علم، کاربردی نمودن آن در عرصه عمل است. اگرچه پژوهش در هموار نمودن مسیر توسعه علمی ضروری است، اما استفاده از تجربیات اساتید و متخصصینی که سالها علوم را بهکار بسته و تجربیات ارزشمندی را کسب نموده اند، اهمیت بالایی دارد. تاریخ فعالیتهای صنعتی نشان داده است که بسیاری از اشتباهات تکرار میشوند. بسیاری از مشکلات ساده هستند و نیاز به دانش سطح بالا و پیچیده ندارد، تنها درس آموزی از آنچه قبلا رخ داده است و پیشگیری از تکرار آنها، میتواند مانع از بروز مجدد اشتباه گردد.

این کتاب به که حاصل زحمات آقای دکتر رستم گل محمدی است همانطوری که در مقدمه بیان کرده است؛ دنبال راه حلهای پیچیده نیست زیرا در بسیاری موارد با راهکارهای ساده نیز میتوان از ایجاد مشکلات در تشخیص موارد تخصصی جلوگیری نمود. هدف انتشار تجربیات این است که اشتباهاتی که در گذشته رخ داده است و منجر به ایجاد خسارت، اتلاف زمان و سرمایه جلوگیری شود و با اصلاح روشهای عملی، سطح خدمات فنی ارتقاء یابد. در این مجموعه که ویرایش نخست انتشار تجربیات است، تلاش شده است که به این هدف نزدیک گردد.
نویسنده محترم درخواست نموده : انشاءالله در نظر است در صورت اقبال همکاران هر دو سال یکبار این مجموعه بازتولید گردد،لذا از همه استادان و همکاران درخواست مینماییم که با ارسال نظرات، اشکالات و تجربیات خود به نشانی golmohamadi@umsha.ac.ir ما را در غنی سازی چاپ های بعدی یاری فرمایند.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 40753

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید