لینکهای مرتبط

 

 

 

 

 

 

همایشها و سمینارها
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 449112
بازديدکنندگان امروز: 200
کل بازديدکنندگان: 2880591
بازديدکنندگان آنلاين: 8
زمان بارگزاري صفحه: 0.4992 ثانيه
اخبار > دولت سلامت


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی کتاب در حوزه سلامت

دولت سلامت

پویایی جوامع امروز، پیام روشنی برای دولتها دارد: «از ایستایی بر حذر باشید»! امروزه بسیاری از جوامع صنعتی پوست انداخته اند و به جوامع اطلاعاتی بدل شده اند و به موازات این تبدیل و تبدل، بسیاری از دولتها نیز از اقتدارگرایی به مشارکت گرایی میل کرده اند. بازتاب این گذاردولتی، شکل گیری رویکردهای جدید در بخش سلامت است؛ رویکردهایی که توجه به سلامت و محیط زیست را در پیشانی ملاحظات توسعه یافتگی قرار می دهند. بازخوانی رفتار این قبیل دولتها در دهه گذشته، از توسعه طیفی از سازوکارهای
مشارکتی در امر سیاست گذاری پرده برمیدارد؛ سازوکارهایی که به موجب آنها سلامت قدر می بینید و بر صدر می نشیند تا«دولت سلامت» شکل بگیرد.
شکل گیری اقدامات مشارکتی بین بخش سلامت و سایربخشهای دولتی و خصوصی و شهروندان، بدون تردید، با تغییرات بنیادین جوامع در قرن بیست و یکم ارتباطی عمیق و وثیق دارد و این تغییرات بنیادین، تصویر جدیدی از سلامت و رفاه به دست میدهند که به موجب آن، سلامت و رفاه ازارکان اساسی یک جامعه موفق، یک اقتصاد پویا و یک رویکرد ارزشی به عدالت و مشارکت به شمار میروند.
این کتاب در شش فصل با تالیف: آیلونا کیکبوش، دیوید گلیچر و ترجمه:  دکتر شهرام رفیعـیفر، دکتر محمد کیاسالار، بهـزاد ولیزاده به سفارش: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت بهداشت، دفتر آموزش و ارتقای سلامت توسط انتشارات مجسمه در 1000 نسخه در سال 1394 به چاپ رسیده است.
فصل اول: دولت سلامت و رفاه در قرن بیست و یکم
فصل دوم: دولت
فصل سوم: دولت سلامت و رفاه
فصل چهارم: دولت مطلوب برای سلامت و رفاه
فصل پنجم: دولت هوشمند سلامت و رفاه
فصل ششم: دولت نوین سلامت
مطالعه این کتاب را به همه نیروهای بهداشتی توصیه می کنم

برای دریافت کتاب اینجا کلیک کنید


٠٨:٠٧ - شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٢٦٠٨٤    /    تعداد نمایش : ٤٦٣


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج