لینکهای مرتبط

 

 

 

 

 

همایشها و سمینارها
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 488244
بازديدکنندگان امروز: 277
کل بازديدکنندگان: 3114799
بازديدکنندگان آنلاين: 1
زمان بارگزاري صفحه: 2.6677 ثانيه
اخبار > کتاب چك پوينت هاي پيشگيري از استرس در كار


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی کتاب در حوزه سلامت

کتاب چك پوينت هاي پيشگيري از استرس در كار

معرفی کتاب چك پوينت هاي پيشگيري از استرس در كار
استرس در کار يکي از مهم ترين مسائل مورد بحث در محیط های کاری مختلف در بيشتر کشورهاست. استرس اثرات منفي زيادي دارد که شامل، بيماريهاي قلبي و گوارشي، مشکلات فيزيکي مختلف، مشکلات رواني اجتماعي و بهره وري پایین است. بهبود شرايط کاري و سازماندهي کار با در نظر گرفتن استرس در کار و اقدامات عملي براي مقابله با شرايط استرس زاي کاري مورد تاکيد است. بررسي هاي اخير انجام شده توسط
سازمان بين المللي کار ) ILO (، نشان داد چک پوينت هاي عملي براي مطالعه و کاهش استرس در کار وجود دارد که اين چک پوينت ها با توجه به بررسي تجارب بين المللي انجام شده در اين ارتباط و توسعه راهکارهاي آسان و عملي در شرايط مختلف مفيد مي باشند.
اين کتاب راهنما بيشتر از يک کتاب راهنماي استرس است، بسياري از مثالها به عنوان راهنما براي مميزي تمرين هاي ايمني و بهداشت مناسب است که البته انجام آنها براي کاهش استرس مفيد خواهد بود. از انتشار اين سند انتظار مي رود براي تکميل فعاليت هاي سازمان بين المللي کار با هدف بهبود و اصلاح شرايط محيط کار و جلوگيري از استرس در کار در بسياري از کشورها در سراسر جهان مورد استفاده قرار گيرد. تجربه و بازخورد حاصل از کاربرد چک پوينت هاي ليست شده در اين کتاب در محيط هاي کاري مختلف شامل توليد،
فن آوري اطلاعات، کشاورزي و غيره براي بهبود اين کتاب بسيار مفيد خواهد بود. ما اميدواريم اين کتاب راهنما با کاربرد آزمايشي در کشورها و صنايع مختلف در آينده بهبود و بازنگري گردد.
کتاب حاضرکه توسط سازمان بین المللی کار در همین ارتباط تهیه شده است و توسط نصرت عبداله پور،  فرحناز دسترنج، فرامرز هلالی ، مصطفی حمزئیان زیارانی و منصور ضیائی ترجمه شده است میتواند تحقق بخش شعار سازمان بین المللی کار در جهت کاهش استرس در محیط های کاری باشد. این کتاب دارای فصول زیر با مجموع 50 چک لیست است:وای مشاوران متخصص خارج از این سازمان ها نیز در این امر مشارکت داشته اند.  

    1- رهبری و عدالت در کار 

2-تقاضاهای شغلی 

3-کنترل شغلی  

   4-حمایت اجتماعی 

5-محیط فیزیکی 

6-تعادل کار- زندگی و زمان کاری

7-به رسمیت شناخته شدن در کار

8-محافظت از رفتارهای توهین آمیز

9-امنیت شغلی

10 -اطلاعات و ارتباطات

برای دریافت کتاب اینجا کلیک کنید


٠٧:٠١ - پنج شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٢٦٢٧٣    /    تعداد نمایش : ٧٤٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج