اخبار > جلسه آموزشی مسئولین بهداشت حرفه ای


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه آموزشی

جلسه آموزشی مسئولین بهداشت حرفه ای

جلسه بعلت عدم حضور به موقع مدعوین با تاخیر شروع گردید. مقرر گردید برای عدم حضور به موقع مدعوین جرائمی در نظر گرفته شود و کسانیکه به موقع حضور می یابند تشویق گردند
1-    لیست بازرسان و مناطق تحت پوشش و مراکز محل استقرار به همراه آدرس و تلفن آنها در اختیار کارشناسان قرار خواهد گرفت تا من بعد صورتجلسات کمیته ، خلاصه نتایج معاینات ، گزارش اندازه گیری و استعلام تمدید تاییدیه مستقیما برای بازرس ارسال گردد.
2-    من بعد نیازی به ارسال برنامه عملیاتی ، خط مشی ، عملکرد سالانه یا شش ماهه نیست بجز مکاتباتی که بصورت مورد مرکز بهداشت درخواست می نماید .
3-    با توجه به اعلام مواردی مبنی بر عدم دریافت نامه های اداری از پس مکاتبات عمومی مانند : دعوت نامه جلسات و کارگاههای آموزشی ، برنامه های عمومی و ... در سایت بهداشت حرفه ای قم در قسمت کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار هم بارگذاری می شود.
4-    کارگاه برنامه عملیاتی برای یکسان سازی و درج برنامه های وزارت بهداشت در حیطه واحدهای کاری در تاریخ 22/4/96 از ساعت 8:30 تا 12 در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان برگزار می گردد.
5-    دستور العمل شرایط اشتغال جدید ( نسخه 2 ) تدوین ودر سایت بارگذاری شده است. مقتضی است حداکثر در مدت شش ماه کارشناسان شرایط خود را با وضعیت جدید تطبیق دهند.
6-    بر اساس برنامه عملیاتی اولویتهای آموزشی که کارشناسان باید در کارخانه پیاده کنند مشخص شده و برای اجرا در سایت بارگذاری شده است.
7-    لیست برنامه های آموزش کارشناسان در سال 96 تهیه شده و در سایت بارگذاری شد.
8-    آزمون کتبی هر ماه از یک موضوع تعیین شده که منابع آن در سایت وجود دارد برگزار خواهد شد . به نفرات اول تا سوم جایزه و به افرادی که امتیاز بالاتر از 60 کسب نمایند گواهینامه 10 ساعته اعطا می گردد.
9-    یک فرم برای پایش اندازه گیری و یک فرم برای پایش معاینات طراحی شده که می بایست توسط کارشناس تکمیل و بر روند انجام کار نظارت گردد. این مرکزپذیرای نظرات پیشنهادات را برای بهتر شدن فرمها می باشد.
10-     برای هر ماه موضوعاتی مشخص شده است که می بایست در جلسات کمیته های ماهانه تا پایان سال 96 مطرح و خلاصه مباحث و نظرات اعضاء در صورت جلسات درج گردد.
11-    با توجه به اینکه چک لیست ارزیابی کارشناسان در دست بازبینی است درصورت داشتن پیشنهاد با واحد بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت در میان بگذارید.
12-    در خصوص حوادث شیمیایی ، عوامل شیمیایی طبق برنامه کارگاههای آموزشی برگزار خواهد شد
13-    معرفی کارخانه و شرکت به کارشناسان و بلعکس از طریق انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای استان و مراکز کاریابی انجام خواهد شد.
14-    قبلا طی نامه اداری در سال 95 الزامات کمیته حفاظت اعلام شده که در سال جدید بر حسن اجرای آن نظارت خواهد شد.
15-    شرح وظایف کمیته های حفاظت سال 96 تدوین شده و برای اطلاع و اجرای در سایت بارگزاری شده است.
16-    در خصوص سامانه 190 در محیط کارخانجات به اندازه کافی اطلاع رسانی گردد تا کارگران از حق قانونی خود جهت مطرح نمودن شکایات خود استفاده نمایند.

 


٠٨:٣٥ - شنبه ١٠ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٧١٢٤    /    تعداد نمایش : ١٠٨٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1396/04/12 13:18
0
0
با سلام لطفا اشاره بفرمایید که مثلا شرایط جدید اشتغال در کدام قسمت بارگذاری میشه یا لینک مربوطه رو هم بذارید ممنون

اگر روی جمله مورد نظر در متن خبر کلیک کنید فایل مرتوبطه دریافت خواهد شد


کاربر مهمان
1396/04/13 13:15
0
1
با سلام. لطفا و خواهشا در مورد حداقل تعداد کارشناس یک واحد کاری هم توضیح بدهید و اگر موارد قانونی دارد ذکر کنید. با تشکر

به جدول مقررات کار در استان قم مراجعه نمایید


کاربر مهمان
1396/04/19 10:32
0
0
سلام مجدد. مهندس جان من مقرراتی که ذکر کردید را مطالعه کردم ولی در مورد سوالم به جواب نرسیدم اصلا در مورد حداقل تعداد کارشناس شاغل در یک واحد کاری توضیحی نداده بود. لطفا مشخص کنید یک واحد کاری با تعداد نیروی زیاد به ازای هر چند نفر پرسنل باید یک کارشناس داشته باشد.اگر ماده قانون خاصی هم در این مورد وجود داره بیان کنید . با تشکر

در قسمت قوانین در سایت مطالب قرار داده شده است


کاربر مهمان
1396/04/19 11:35
0
0
سلام مهندس درجه بندی گروه ریسک شرکتها را از کجا بگیریم

درجه بندی ریسک را سامانه جامع بازرسی ما بر اساس اطلاعاتی که در اختیار سامانه قرار می دهیم انجام می دهد


کاربر مهمان
1396/04/25 10:0
0
0
سلام مجدد وزیارت قبول خدمت مهندس برازنده با توجه به درجه بندی گروه ریسک شرکتها ما از کجا بدانیم چندروز در هفته در شرکت باشیم ممنون

در سایت قسمت کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار مقررات اشتغال در استان قم قرار داده شده است.


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج