اخبار > هفته سلامت مردان اول تا هفتم اسفند


  چاپ        ارسال به دوست

مناسبت بهداشتی

هفته سلامت مردان اول تا هفتم اسفند

درکشور ما،اولین پنجشنبه ی اسفند ماه هرسال بعنوان روز مـلی ســــلامت مـــردان  تعیین گردیده است.
از سال 1385 براساس پیشنهاد شبکه 4 سیما و سپس طرح موضوع در دفتر سلامت خانواده و پذیرش آن و با توجه به اهمیت موضوع سلامت مردان اولین پنجشنبه اسفند ماه هر سال بعنوان روز سلامت مردان نامگذاری و مقرر گردید هر ساله در این روز با هدف حساس سازی جامعه آموزش و فرهنگ سازی درحد امکان مداخلات تشخیص و درمانی صورت گیرد.که با توجه به اهمیت سلامت مردان وبرای ایجاد فرصت کافی جهت انجام فعالیت ها، برنامه های مربوطه در هفته ای به همین نام(هفته ملی سلامت مردان ایرانی =سما) برگزار می گرددوبرای هریک از روزهای هفته ی سلامت مردان،یک عنوان ویک شعار خاص درنظر گرفته می شود.

سلامت مردان موضوعی است که موجب استحکام و ارتقای سلامت نیروی کار جامعه و توسعه کشور را در پی خواهد داشت مردان نسبت به زنان در معرض فاکتور های خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند و عادات غلطی مانند مصرف سیگار، الکل، اعتیادو استرس شغلی در آنها بیشتر است از سوی دیگر مردان کمتر به پزشک مراجعه نموده و مراجعه به مراکز درمانی را به دلایل مختلف از جمله موانع فرهنگی تا بروز مراحل پیشرفته و خطرناک بیماری به تأخیر می اندازند.
نامگذاری هفته اول اسفند ماه در کشور ما، با هدف تاکید بر سلامت مردان کشورمان و حساس سازی مردان جامعه ایرانی برای توجه بیشتر به جنبه های مختلف پیشگیری از مخاطرات سلامت بوده است.

در سال جاری با توجه به اهمیت نقش مولد مردان در دوره پنجره جمعیتی "سلامت مردان در محیط کار" با تاکید  بر آموزش پیشگیرانه در خصوص بیماریهای آنان از قبیل سرطانهای مردان، ترومای ناشی از حوادث ، ناباروری مردان و ... به عنوان موضوع اصلی هفته مذکور انتخاب شده است تا سلامت جمعیت کثیر مردان شاغل کشور اعم از کارمندان، کارگران، صنوف و ... در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات در ارگانهای دولتی و غیر دولتی را که ممکن است فرصت های کافی برای دسترسی به خدمات سلامت نداشته باشند ، مد نظر قرار داده و مشارکت آنان را با همکاری همه جانبه دستگاهها، سازمانها و مراکز مختلف برای ارتقای سلامت جلب نماید.

همچنین مسئولیت مدیران بخشهای مختلف را در خصوص لزوم ارتقای سلامت محیط کار گوشزد نماید تا اجرای مصوبات شورایعالی سلامت و امنیت غذایی در راستای ارتقای سلامت کارکنان را وجهه همت خود قرار دهند.
برای دستیابی به اهداف مهم فوق شعار : "محیط کار سالم، کارکنان سالم" انتخاب شده  و روزشمار هفته سلامت مردان ایران (سما)سال1398 به شرح زیر اعلام می گردد:

 

برای دریافت نامه شرکت در برنامه آموزشی اینجا کلیک کنید

*******************

برای دریافت فایل مجموعه آموزشی هفته سلامت مردان  اینجا کلیک کنید


١٥:٣٥ - دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٣٥٢٦٧    /    تعداد نمایش : ٣٥٤


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج