اخبار > پویش ملی مبارزه با سرطان اول لغایت هفتم بهمن ماه


  چاپ        ارسال به دوست

پویش ملی

پویش ملی مبارزه با سرطان اول لغایت هفتم بهمن ماه

طبق آخرین آمارها هر سال در دنیا 14 میلیون نفر و در ایران حدود 100 هزار نفر به سرطان مبتلا می شوند و 8 میلیون نفر در دنیا و بین 30 تا 40 هزار نفر در ایران بر اثر آن، جان خود را از دست می دهند که این روند رو به افزایش است.

پیش بینی می شود ظرف ۱۵ سال آینده تعداد افراد مبتلا به سرطان در کشور50 درصد افزایش یابد. این در حالی است که40 تا50 درصد از سرطان ها قابل پیشگیری و50 درصد از آنها نیز قابل درمان است و نباید دیگر از این بیماری ترسید. بلکه باید برای پیشگیری و تشخیص زودهنگام آن، برنامه ریزی کرد.

پویش ملی مبارزه با سرطان از سال 92 به منظور کاهش بروز و مرگ و میر ناشی از سرطان و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان در دانشگاه های علوم پزشکی آغاز شد.

در راستای اجرای پنجمین دوره پویش ملی مبارزه با سرطان و با توجه به هفته پیشگیری و کنترل سرطان(1 لغایت 7 بهمن ماه) با شعار

«سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید»

انتظار داریم مسئولین بهداشت حرفه ای کارگاه ها به این پویش ملی بپیوندند و در برنامه های در نظر گرفته شده شرکت نمایند و پیگیری و اقدام لازم را به عمل آورند.


١٥:١٤ - سه شنبه ٢ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٥٠٠    /    تعداد نمایش : ٤٨٤


امتیازدهی
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1397/11/09 8:19
0
0
با سلام ضمن قدر دانی از راه اندازی این پویش به نظر بنده هرچه در این زمینه کار کنیم کافی نیست.

سلام علیکم بله درست می فرمایید باید یک اقدام همه جانبه و ملی انجام شود و همه مسئولین هم پای کار بیایند. تا تاثیر جدی داشته باشد.


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج