اخبار > 7 آوریل برابر با ۱۸ فروردین، روز جهانی بهداشت


  چاپ        ارسال به دوست

مناسبت های بهداشتی

7 آوریل برابر با ۱۸ فروردین، روز جهانی بهداشت

7 آوریل برابر با ۱۸ فروردین، روز جهانی بهداشت گرامی باد!این روز را به کلیه همکاران و تلاشگران عرصه سلامت تبریک عرض می کنیمسلامت حق هر انسان است

برای دریافت روز شمار هفته سلامت اینجا کلیک

زمان پوشش همگانی سلامت فرا رسیده است

سلامت یک حق انسانی است؛ هر کس باید اطلاعات و خدمات لازم برای مراقبت از سلامت خود و خانواده را داشته باشد.

مراقبت های بهداشتی اولیه باید اولین سطح تماس مردم با سیستم سلامت باشد، به طوری که افراد، خانواده ها و جوامع، مراقبت های بهداشتی خود از جمله پیشگیری، درمان، توانبخشی و مراقبت های درمانی را تا آنجا که ممکن است نزدیک به محل زندگی و کار خود دریافت کنند.

این امر شامل طیف وسیعی از خدمات مورد نیاز در سراسر عمر از ترویج و ارتقاء سلامت تا پیشگیری، درمانی، بازتوانی و مراقبتهای تسکینی است و به بهترن نحو بر پایه یک سیستم قوی مراقبتهای بهداشتی اولیه، قابل عرضه می باشد.

«پوشش همگانی سلامت» امکان پذیر است، اجازه دهید این اتفاق بیفتد!

آیا می دانید : حداقل نیمی از مردم جهان خدمات بهداشتی لازم را دریافت نمی کنند.

 

پیام های کلیدی درباره «پوشش همگانی سلامت»، محور هفته سلامت 1398


سلامت یکی از حقوق اصلی انسانی است؛ دوره، دوره سلامت برای همه است.
«پوشش همگانی سلامت» امکان پذیر است، اجازه دهید این اتفاق بیفتد!
پوشش همگانی سلامت یعنی همه افراد بدون مشکل مالی، به خدمات بهداشتی با کیفیت و مورد نیاز دسترسی دارند.
حداقل نیمی از مردم جهان خدمات بهداشتی لازم را دریافت نمی کنند.
حدود 100 میلیون نفر در هر سال به دلیل هزینه های سلامت به فقر شدید رانده می شوند.
سلامت یک حق انسانی است؛ هر کس باید اطلاعات و خدمات لازم برای مراقبت از سلامت خود و خانواده را داشته باشد.
کیفیت و دسترسی به مراقبت های بهداشتی اولیه، پایه ای برای پوشش همگانی سلامت است.
مراقبت های بهداشتی غیرایمن و کم کیفیت زندگی را کاهش می دهد و سالانه میلیون ها دلار هزینه ایجاد می کند؛ باید برای بهبود کیفیت و ایمنی خدمات بهداشتی در سطح جهانی بیشتر تلاش کنیم.
مراقبت های بهداشتی اولیه باید اولین سطح تماس مردم با سیستم سلامت باشد، به طوری که افراد، خانواده ها و جوامع، مراقبت های بهداشتی خود از جمله پیشگیری، درمان، توانبخشی و مراقبت های درمانی را تا آنجا که ممکن است نزدیک به محل زندگی و کار خود دریافت کنند.
مراقبت های بهداشتی اولیه، به ذات در مورد مراقبت از سلامت مردم است و به آنها کمک می کند که سلامت خود را بهبود بخشیده یا رفاه خود را حفظ کنند، نه اینکه فقط هنگام بیماری آن را درمان کنند.
مراقبت های بهداشتی اولیه اکثر نیازهای بهداشتی شما را در طول زندگی خود شامل خدماتی نظیر غربالگری برای مشکلات سلامت، واکسن، بهداشت مادر و کودک، آموزش درباره چگونگی پیشگیری از بیماری، باروری سالم، بیماری های واگیر و غیر واگیر و غیره را فراهم می کند.
مراقبت های بهداشتی اولیه یک راه مقرون به صرفه و عادلانه برای ارائه خدمات بهداشتی و کمک به کشورهای در حال توسعه در جهت پوشش دادن پوشش همگانی سلامت است.
یک نظام سلامت با مراقبت های بهداشتی اولیه قوی، پیامدهای سلامت بهتری را به ارمغان می آورد، و سبب صرفه جویی در هزینه ها و بهبود کیفیت مراقبت ها می شود.
کارکنان مراقبت های اولیه بهداشتی با مراجعین خود روابط مستمر و اعتماد دارند و سابقه سلامت آنان را می دانند؛ دانستن تصویر کاملی از سلامت خودکمک می کند تا مراقبت های خود را بهبود پیدا کند و موجب صرفه جویی در هزینه ها شود.
کارکنان مراقبت های اولیه بهداشت سنت ها، فرهنگ ها و سبک زندگی جوامع خود را می دانند، و هنگام بروز مشکلات به آن ها توجه می کند.
برای تحقق «سلامت برای همه»، لازم است: همه افراد و جوامع به خدمات بهداشتی با کیفیت بالا دسترسی داشته باشند تا از سلامت خود و خانواده هایشان مراقبت کنند؛ کارکنان بهداشتی ماهر مراقبت های مردم محور و با کیفیت ارائه کنند ؛ و سیاست گذاران متعهد به سرمایه گذاری در مراقبت های بهداشتی اولیه باشند.
مراقبت های بهداشتی حق شما و خانواده شما است، مسئولان به حق همه مردم احترام بگذارند.
با کارکنان بهداشت محله خود در مورد دریافت اطلاعات و حمایت های لازم برای دریافت مراقبت های بهداشتی و سلامت خانواده خود صحبت کنید.
مراقبت های بهداشتی با کیفیت برای سلامت ما مفید است، برای اقتصاد و برای جامعه خوب است. بیایید با مشارکت همگانی، سلامت را برای یک واقعیت تبدیل کنیم.
کارکنان بهداشتی توانایی تغییر زندگی مردم را با توصیه های بهداشتی و مراقبت های بهداشتی دارند. اطمینان حاصل کنید که همه می توانند به مهارت و تخصص کارکنان بهداشتی مانند شما دسترسی پیدا کنند.
کارکنان بهداشتی نقش مهمی در توانمند کردن مراجعین برای مراقبت از سلامت خود دارند. شناخت نیازها و آموزش درباره آن ها کمک موثری به بهبود سلامت خواهد کرد.
سرمایه گذاری بیشتر در مراقبت های بهداشتی اولیه برای پوشش همگانی سلامت یک واقعیت ضروری و وظیفه سیاسگزاران است.

 


١٤:١٨ - يکشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢١١٨    /    تعداد نمایش : ٢٩٠


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج