اخبار > نهم اردیبهشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای


  چاپ        ارسال به دوست

مناسبت بهداشتی

نهم اردیبهشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای

 

روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای 2020

توقف پاندمیک بیماری کووید - 19 : با رعایت ایمنی و بهداشت حرفه ای در محیط کار می توان جان انسان ها را نجات داد

با شناخت چالش بزرگی که دولتها، کارفرمایان، کارگران و کل جوامع در سراسر دنیا برای مقابله با بیماری جهانی)پاندمیک( کووید -19 روبرو هستند، روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای د ر محیط کار برروی شیوع بیماریهای عفونی در محل کار، با تمرکز برروی بیماری کووید -19 خواهد پرداخت.

نگرانی از افزایش رو به رشد عفونتهای بیماری کووید -19 د ر برخی از نقاط جهان و قابلیت حفظ روند نزولی بیماری در برخی دیگر از کشورها، د ر حال افزایش است. دولتها، کارفرمایان، کارگران، سازمانها و تشکل های کارفرمایی و کارگری در تلاش برای مبارزه با بیماری جهانی کووید -19 و محافظت از ایمنی و سلامت نیروی کار در محیط کارشان، با چالش های بزرگی روبرو هستند. فراتر از این بحران، همچنین نگرانی در مورد از سرگیری شیوع بیماری در یک شکل دیگری که پیشرفت در انتقال ویروس سرکوب شده را تقویت می کند، وجود دارد.

روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای برروی شیوع بیماریهای عفونی در محل کار، با تمرکز بر بیماری کووید- 19 خواهد پرداخت.  در حقیقت هدف، ترغیب مشارکت سه جانبه ) دولتها، کارفرمایان و تشکل های کارگری( بین المللی دریک بیان مشترک ایمنی و بهداشت در محیط کار می باشد.  این برنامه همچنین بر روی دوره های آموزشی میان مدت تا بلند مدت، شامل دوره های جبرانی/ بازآموزی و آمادگی در آینده، به ویژه ، یکپارچگی اقدامات در راستای سیستم ها و سیاستگذاری های مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای د ر سطح ملی و سازمانی متمرکز خواهد بود.

ما به اقدامات ویژه ای برای محافظت ا ز میلیون ها نفر از کارکنان مراکز مراقبت های بهداشتی و سایر کارگرانی که هر روز سلامت خود را برای ما به خط ر می اندازند ، نیا ز داریم . "

" دورکاری فرصت های جدیدی را برای کارگران / شاغلین فراهم می کند تا کار خود را ادامه دهند ... با این حال ، شاغلین باید قادر باشند با مذاکره و تبادل نظر طوری برنامه ریزی نمایند تا با سایر مسئولیت ها ، مانند مراقبت از کودکان، بیماران یا افراد مسن و البته خودشان تعادل برقرار نمایند."

همچنین توجه داشته باشید که موضوع روز جهانی که د ر اوایل سال 2020 د ر مورد خشونت و آزار و اذیت در دنیای کاراعلام شده بود ، با توجه به بحران جهانی فعلی)کووید -19 ( جایگزین شده است . قابل ذکر است ترویج و تبلیغات در خصوص عدم خشونت و آزار و اذیت در محیط کار ادامه خواهد یافت.

 

 


٠٧:٥٤ - پنج شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٣٦٠٠٠    /    تعداد نمایش : ١٦٥


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج